Strona główna » Wydział
Pracownicy
Aktualizacja: Piątek, 27 stycznia 2017 roku, godz. 22:59

dr Dawid Szramowski

Stanowisko:
Adiunkt
209
(+48 58) 523 14 21

Konsultacje

W dniu:
23.01.2018
godz. 10.30-11.15
pok. 209
Tydzień I:
Wtorek
godz. 15.05-16.50
pok. 209
Tydzień II:
Wtorek
godz. 16.45-18.00
pok. 209

Prowadzone przedmioty

  • Stacjonarne studia I stopnia
    • Finanse przedsiębiorstw
    • Seminarium licencjackie
  • Stacjonarne studia II stopnia
    • Ocena standingu przedsiębiorstwa

Prowadzone seminaria

Seminarium licencjackie

Kierunek: Finanse i rachunkowość
Specjalność: Finanse przedsiębiorstw i controlling
  • Analiza sytuacji finansowej przedsiębiorstw
  • Problemy metodologiczne analizy ekonomicznej
  • Analiza struktury i finansowania majątku trwałego
  • Analiza struktury i finansowania majątku obrotowego
  • Optymalizacja struktury finansowania przedsiębiorstwa
  • Analiza zysku i metod jego osiągania
  • Analiza rentowności i czynników wpływających na poziom rentowności
  • Ocena płynności finansowej przedsiębiorstwa
  • Analiza przepływów gotówkowych
  • Ocena efektywności rozwoju przedsiębiorstw
  • Analiza ekonomiczna sprawności zarządzania przedsiębiorstwem
  • Wartość przedsiębiorstwa i metody wyznaczania wartości przedsiębiorstwa
  • Ekonomiczne skutki restrukturyzacji przedsiębiorstw
  • Wycena przedsiębiorstw
  • Ocena sytuacji finansowej przedsiębiorstw zagrożonych upadłością
  • Analiza ekonomiczna małych i średnich przedsiębiorstw
  • Biznes plan małych i średnich przedsiębiorstw
  • Zarządzanie finansami mikro i małego przedsiębiorstwa
  • Sprawozdawczość finansowa i jej analiza 
  • Analiza przychodów przedsiębiorstwa
  • Analiz efektywności projektów inwestycyjnych – inwestycje rzeczowe
  • Analiz efektywności inwestowania – inwestycje finansowe 
  • Finansowanie projektów inwestycyjnych

Seminarium magisterskie

Kierunek: Finanse i rachunkowość
Specjalność: Finanse przedsiębiorstw i controlling
  • Analiza sytuacji finansowej przedsiębiorstw
  • Problemy metodologiczne analizy ekonomicznej
  • Analiza struktury i finansowania majątku trwałego
  • Analiza struktury i finansowania majątku obrotowego
  • Optymalizacja struktury finansowania przedsiębiorstwa
  • Analiza zysku i metod jego osiągania
  • Analiza rentowności i czynników wpływających na poziom rentowności
  • Ocena płynności finansowej przedsiębiorstwa
  • Analiza przepływów gotówkowych
  • Ocena efektywności rozwoju przedsiębiorstw
  • Analiza ekonomiczna sprawności zarządzania przedsiębiorstwem
  • Wartość przedsiębiorstwa i metody wyznaczania wartości przedsiębiorstwa
  • Ekonomiczne skutki restrukturyzacji przedsiębiorstw
  • Wycena przedsiębiorstw
  • Ocena sytuacji finansowej przedsiębiorstw zagrożonych upadłością
  • Analiza ekonomiczna małych i średnich przedsiębiorstw
  • Biznes plan małych i średnich przedsiębiorstw
  • Zarządzanie finansami mikro i małego przedsiębiorstwa
  • Sprawozdawczość finansowa i jej analiza 
  • Analiza przychodów przedsiębiorstwa
  • Analiz efektywności projektów inwestycyjnych – inwestycje rzeczowe
  • Analiz efektywności inwestowania – inwestycje finansowe 
  • Finansowanie projektów inwestycyjnych

Egzaminy i zaliczenia

  • Analiza instytucji kredytowych [w]
  • gr.: N41-05
    Sobota 10.02.2018
    godz.: 12.15-14.15
    sala WZ-311
    E
    termin pierwszy

    gr.: N41-06
    Sobota 10.02.2018
    godz.: 12.15-14.15
    sala WZ-311
    E
    termin pierwszy

  • Ocena standingu przedsiębiorstwa [w]
  • gr.: N51-01
    Sobota 10.02.2018
    godz.: 15.15-16.45
    sala WZ-Aula
    E
    termin pierwszy

    gr.: N51-05
    Sobota 10.02.2018
    godz.: 15.15-16.45
    sala WZ-Aula
    E
    termin pierwszy

    gr.: N51-15
    Sobota 10.02.2018
    godz.: 15.15-16.45
    sala WZ-Aula
    E
    termin pierwszy

    gr.: N51-16
    Sobota 10.02.2018
    godz.: 15.15-16.45
    sala WZ-Aula
    E
    termin pierwszy

    gr.: N51-17
    Sobota 10.02.2018
    godz.: 15.15-16.45
    sala WZ-Aula
    E
    termin pierwszy

    gr.: N52-15
    Sobota 10.02.2018
    godz.: 15.15-16.45
    sala WZ-Aula
    E
    termin pierwszy

    gr.: N53-01
    Sobota 10.02.2018
    godz.: 15.15-16.45
    sala WZ-Aula
    E
    termin pierwszy

    gr.: N53-05
    Sobota 10.02.2018
    godz.: 15.15-16.45
    sala WZ-Aula
    E
    termin pierwszy

    gr.: N53-11
    Sobota 10.02.2018
    godz.: 15.15-16.45
    sala WZ-Aula
    E
    termin pierwszy

    gr.: N53-31
    Sobota 10.02.2018
    godz.: 15.15-16.45
    sala WZ-Aula
    E
    termin pierwszy

Publikacje