Strona główna » Rekrutacja
Kierunki i specjalności
Aktualizacja: Czwartek, 08 czerwca 2017 roku, godz. 21:01
Rachunkowość ACCA
Studia:
Studia II stopnia
Kierunek:
Finanse i rachunkowość
Tryb studiów:
stacjonarne
Strona internetowa:
Informacje o specjalności

Dzięki akredytacji uzyskanej przez Katedrę Rachunkowości, oferujemy studentom dziennym studiów II stopnia możliwość rozpoczęcia kwalifikacji ACCA już w trakcie studiów na kierunku Finanse i Rachunkowość. 

Pozytywne zakończenie specjalności „Rachunkowość ACCA”skutkuje uzyskaniem 9 zwolnień z egzaminów ACCA.


ACCA otwiera drogę do kariery na wielu różnych stanowiskach związanych z finansami i nie tylko. Dzięki kwalifikacji ACCA rozwiniesz umiejętności niezbędne na takich stanowiskach, jak:
• Kontroler finansowy
• Analityk biznesowy
• Audytor
• Zarządzający funduszami inwestycyjnymi
• Manager ds. raportowania
• Manager ds. planowania i analiz
• Dyrektor ds. ryzyka
• Dyrektor finansowy
• Członek zarządu ds. finansowych (CFO)

 

Z kwalifikacją ACCA w ręku możesz rozpocząć karierę w działach finansów zarówno globalnych korporacji, jak i wiodących krajowych firm. Jeśli twoją pasją jest audyt lub doradztwo, drzwi firm konsultingowych z Wielkiej Czwórki i nie tylko staną przed Tobą otworem. Wreszcie w prężnie rozwijających się w Polsce centrach usług wspólnych i outsourcingowych kwalifikacja ACCA ułatwia drogę do stanowisk menedżerskich.
Znajdując zatrudnienie w jednej z 8500 akredytowanych przez ACCA firm na świecie zyskacie pewność, że rozwój Waszych kompetencji i szkolenia są jednymi z kluczowych celów pracodawcy. Wsród polskich członków ACCA są osoby pracujące w takich akredytowanych firmach, jak m.in. Unilever, P&G, Motorola, Coca Cola, PZU, Agora czy Shell.

ACCA (the Association of Chartered Certified Accountants) jest największą, najbardziej prestiżową i najszybciej rozwijającą się międzynarodową organizacją zrzeszającą specjalistów z zakresu finansów, rachunkowości i zarządzania na świecie.

Liczby mówią same za siebie:
⇒ 170 000 członków oraz 436 000 studentów w 180 krajach na świecie,
⇒ 1 350 członków oraz 3 500 studentów w Polsce,
⇒ 8 500 akredytowanych pracodawców na całym świecie
i wartości te stale rosną.

 

ACCA to jedna z najbardziej docenianych przez pracodawców i najlepiej rozpoznawalnych biznesowych kwalifikacji zawodowych. Członkowie ACCA mają otwartą drogę do kariery wszędzie tam, gdzie poszukiwani są najlepsi specjaliści z zakresu rachunkowości i finansów.

ACCA daje kompleksową i praktyczną wiedzę z zakresu nowoczesnego zarządzania przedsiębiorstwem, audytu, rachunkowości zarządczej, rachunkowości finansowej, zarządzania ryzykiem, planowania strategicznego, prawa i podatków. To najlepszy wybór dla tych, którzy chcą zarządzać finansami firm.
Dlaczego warto?

Dla uzyskania kwalifikacja ACCA konieczne jest zdanie 14 egzaminów na dwóch poziomach: Fundamentals (F1 – F9) i Professional (do wyboru 5 spośród P1 – P7).
Studenci kończący kierunek Finanse i Rachunkowość na polskich uczelniach wyższych z założenia zwolnieni są z egzaminów od F1 do F4, ale dzięki akredytacji uzyskanej przez Wydział Zarządzania, studenci kończący specjalność „Rachunkowość ACCA” oraz absolwenci Podyplomowych Studiów Rachunkowość ACCA mogą uzyskać aż dziewięć zwolnień - od F1 do F9.
Jest to maksymalna ilość zwolnień jakie może uzyskać absolwent polskiej szkoły wyższej!

Lp. Przedmiot ECTS Roz. Suma Wyk. Ćw. Lab. Sem. Pra. Jednostka
ŁĄCZNIE - -
Z - zaliczenie, E - egzamin
« wróć