Strona główna » Marzenna Czerwińska
Marzenna Czerwińska
Marzenna Czerwińska

dr Marzenna Czerwińska

Stanowisko:
Starszy wykładowca
221
(+48 58) 523 14 07

Konsultacje

Wszystkie konsultacje w okresie 18.07.2019 - 06.09.2019 zostają odwołane - urlop.

Prowadzone przedmioty

  • Stacjonarne studia I stopnia
    • Otoczenie biznesu
    • Podstawy nauki o przedsiębiorstwie
    • Seminarium licencjackie
  • Stacjonarne studia II stopnia
    • Instytucjonalne formy wspierania przedsiębiorczości
    • Seminarium magisterskie
  • Niestacjonarne studia II stopnia
    • Seminarium magisterskie

Prowadzone seminaria

Seminarium licencjackie

Kierunek: Zarządzanie
Specjalność: Zarządzanie Małym Przedsiębiorstwem

 Seminarium licencjackie 

Seminarium magisterskie

Kierunek: Zarządzanie
Specjalność: Zarządzanie Małym Przedsiębiorstwem

Seminarium magisterskie

Specjalność:  Zarządzanie Małym Przedsiębiorstwem

studia stacjonarne 2017/2018

Tytuł seminarium:  Ekonomika małej firmy

Prowadzący :  dr MARZENNA CZERWIŃSKA, Katedra Ekonomiki Przedsiębiorstw

Zakres problemowy seminarium:

  • specyfika i uwarunkowania funkcjonowania sektora małych i średnich przedsiębiorstw,
  • strategie rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw,
  • instytucjonalne uwarunkowania podejmowania i prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce i w innych krajach,
  • problemy fazy startu
  • innowacyjność  małych firm
  • formy instytucjonalnego wsparcia przedsiębiorczości,
  • przedsiębiorczość rodzinna,
  • ryzyko w działalność małych firm
  • źródła finansowania działalności przedsiębiorstw,
  • zarządzanie zasobami materialnymi, niematerialnymi i ludzkimi w przedsiębiorstwie,
  • analiza bliższego i dalszego otoczenia przedsiębiorstwa.

 

 

Kierunek: Zarządzanie
Specjalność: Zarządzanie Rozwojem Przedsiębiorstwa

Kierunek: Zarządzanie

Specjalność:  Zarządzanie rozwojem przedsiębiorstwa

Seminarium magisterskie

Prowadzący seminarium: dr Marzenna Czerwińska

Tytuł seminarium:  Ekonomika małej firmy

Opis tematyki:

  • specyfika i uwarunkowania funkcjonowania sektora małych i średnich przedsiębiorstw,
  • strategie rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw,
  • instytucjonalne uwarunkowania podejmowania i prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce i w innych krajach,
  • problemy fazy startu
  • innowacyjność  małych firm
  • formy instytucjonalnego wsparcia przedsiębiorczości,
  • przedsiębiorczość rodzinna,
  • ryzyko w działalność małych firm
  • źródła finansowania działalności przedsiębiorstw,
  • zarządzanie zasobami materialnymi, niematerialnymi i ludzkimi w przedsiębiorstwie,
  • analiza bliższego i dalszego otoczenia przedsiębiorstwa.

Egzaminy i zaliczenia

  • Instytucjonalne formy wspierania przedsiębiorczości [w]
  • grupa: S53-21
    Środa 05.06.2019
    godz.: 13.30-15.00
    sala C-21
    Z
    termin pierwszy

  • Lokalizacja działalności gospodarczej [w, WDW]
  • grupa: WDW
    Poniedziałek 03.06.2019
    godz.: 09.45-11.15
    sala WZ-Aula
    Z
    termin pierwszy

  • Otoczenie biznesu [w]
  • grupa: S23-51
    Poniedziałek 03.06.2019
    godz.: 08.00-09.30
    sala B-2
    Z
    termin pierwszy

  • Otoczenie biznesu [w, WDW]
  • grupa: WDW
    Poniedziałek 27.05.2019
    godz.: 09.45-10.30
    sala C-9
    Z
    termin pierwszy

    grupa: WDW
    Wtorek 18.06.2019
    godz.: 08.00-08.45
    sala WZ-311
    Z
    termin drugi

  • Podstawy nauki o przedsiębiorstwie [w]
  • grupa: S13-01
    Poniedziałek 17.06.2019
    godz.: 09.45-11.15
    sala B-4
    E
    termin pierwszy

    grupa: S13-02
    Poniedziałek 17.06.2019
    godz.: 09.45-11.15
    sala B-4
    E
    termin pierwszy

    grupa: S13-03
    Poniedziałek 17.06.2019
    godz.: 09.45-11.15
    sala B-4
    E
    termin pierwszy

    grupa: S13-04
    Poniedziałek 17.06.2019
    godz.: 09.45-11.15
    sala B-4
    E
    termin pierwszy

    grupa: S13-05
    Poniedziałek 17.06.2019
    godz.: 09.45-11.15
    sala B-4
    E
    termin pierwszy

    grupa: S13-06
    Poniedziałek 17.06.2019
    godz.: 09.45-11.15
    sala B-4
    E
    termin pierwszy

    grupa: S13-07
    Poniedziałek 17.06.2019
    godz.: 09.45-11.15
    sala B-4
    E
    termin pierwszy

    grupa: S13-08
    Poniedziałek 17.06.2019
    godz.: 09.45-11.15
    sala B-4
    E
    termin pierwszy

    gr.: S13-01
    Wtorek 10.09.2019
    godz.: 09.45-10.30
    sala WZ-Aula
    E
    termin drugi

    gr.: S13-02
    Wtorek 10.09.2019
    godz.: 09.45-10.30
    sala WZ-Aula
    E
    termin drugi

    gr.: S13-03
    Wtorek 10.09.2019
    godz.: 09.45-10.30
    sala WZ-Aula
    E
    termin drugi

    gr.: S13-04
    Wtorek 10.09.2019
    godz.: 09.45-10.30
    sala WZ-Aula
    E
    termin drugi

    gr.: S13-05
    Wtorek 10.09.2019
    godz.: 09.45-10.30
    sala WZ-Aula
    E
    termin drugi

    gr.: S13-06
    Wtorek 10.09.2019
    godz.: 09.45-10.30
    sala WZ-Aula
    E
    termin drugi

    gr.: S13-07
    Wtorek 10.09.2019
    godz.: 09.45-10.30
    sala WZ-Aula
    E
    termin drugi

    gr.: S13-08
    Wtorek 10.09.2019
    godz.: 09.45-10.30
    sala WZ-Aula
    E
    termin drugi

Publikacje